Katedra Fizjologii Roślin
Strona główna > Pracownicy Katedry > dr inż. Anna Dzierżyńska  
 
dr inż. Anna Dzierżyńska

Dr nauk rolniczych, mgr inż. Rolnictwa

Starszy wykładowca (od roku 2002)

Posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, zarówno wykładów jak i ćwiczeń w SGGW. Prowadziłam zajęcia zaoczne w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym SGGW w Białej Podlaskiej i w Łowiczu. Prowadziłam zajęcia w ramach projektu e-rolnictwo i jestem autorem części wykładów z fizjologii roślin umieszczonych na platformie e-learningowej i filmu dydaktycznego oraz recenzentem wykładów z przedmiotu „Postęp biologiczny i biologia plonowania w tym projekcie.

Jestem promotorem ośmiu prac licencjackich i inżynierskich na Wydziale Rolnictwa i Biologii. Jestem współautorem skryptu do ćwiczeń z fizjologii roślin i autorem kilku prac przeglądowych, w języku polskim i angielskim (patrz biblioteka SGGW- publikacje pracowników) stanowiących pomoc w edukacji studentów.

Przygotowuję autorskie ćwiczenia  i wykłady, obecnie z ekofizjologii roślin dla kierunku Inżynieria Ekologiczna. Realizuję wykłady z przedmiotów Podstawy fizjologii roślin na kierunku Ochrona środowiska, Biologia roślin na kierunku Architektura Krajobrazu, Fizjologia stresu biotycznego roślin na kierunku Biologia i ćwiczenia z fizjologii roślin dla studentów rolnictwa, biologii, biotechnologii, ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Zrealizowałam wykłady z przedmiotów fakultatywnych Ekofizjologia roślin i Alternatywy w rolnictwie- agroleśnictwo. Prowadzę wykłady i ćwiczenia dla uczestników Podyplomowego Studium Kształcenia Nauczycieli –kierunek Przyroda i Biologia, które także ukończyłam, uzyskując dyplom.

Zainteresowania naukowe


Moja praca doktorska dotyczyła aktywności fotosyntetycznej tradycyjnych i wąsolistnych morfotypów grochu. W związku z szeroką gamą problematyki realizowanych zajęć dydaktycznych interesują mnie szczególnie zagadnienia produktywności roślin uprawnych, specyfiki wzrostu i rozwoju drzew, odporności roślin na stresy i roli światła w funkcjonowaniu roślin.

Aktualnie włączam się w pracę naukową zespołu badawczego zajmującego się roślinami mięsożernymi.

Zainteresowania pozanaukowe

 

Moim hobby jest florystyka a potwierdzone dyplomem umiejętności z zakresu bukieciarstwa zdobyłam w Akademii Florystyki.

 



 
Top! Top!
cookies