kierunek rolnictwo, studia niestacjonarne (zaoczne) w Warszawie i Zamiejscowych Ośrodkach Dydaktycznych w Leśnej Podlaskiej, Łowiczu i Widzewie
Opłaty za studia, opłaty za rejestrację warunkowa, powtarzanie semestru
Zgodnie z ustawą prawo o szkolnictwie wyższym oraz regulaminem studiów w SGGW
z dnia 1.10.2006 r. § 5, zajęcia na studiach zaocznych są odpłatne.
Wysokość opłaty ustala Rektor (w zarządzeniu) przed rozpoczęciem roku akademickiego. Opłaty powinny być uiszczane przez studentów, przed rozpoczęciem każdego semestru. W zajęciach dydaktycznych mogą brać udział tylko studenci, którzy wnieśli opłatę za studia.
Studenci pierwszego semestru zobowiązani są wnieść opłatę (jednorazowo) w ostatnim tygodniu sierpnia, nie później jak na trzy dni przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych, bezpośrednio po złożeniu (podpisaniu) ślubowania studenckiego.
Studenci pozostałych semestrów (od drugiego do ostatniego semestru studiów) mogą wnosić opłaty jednorazowo lub w dwóch ratach wg poniższych zasad:
Semestr zimowy
Lp.
Terminy wpłat
Kwota /zł./*
Studia inżynierskie
Studia mgr uzupełniające
1
do pierwszego zjazdu
900
1000
2
do 15. 11.2005 r.
900
1000
Semestr letni
Lp.
Terminy wpłat
Kwota /zł./*
Studia inżynierskie
Studia mgr uzupełniające
1
do pierwszego zjazdu
900
1000
2
do 01.05.2006 r.
900
1000
*powyższe kwoty dotyczą roku akademickiego 2005/06 i następnych, jeśli nie będą zmienione zarządzeniem Rektora.
Studenci, którzy zalegają z opłatą za studia po upływie terminu wpłaty nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach oraz będą obsługiwani przez dziekanat w ograniczonym zakresie, między innymi nie będą wydawane:
zaświadczenia oraz karty egzaminacyjne,
zgody na powtarzanie przedmiotu i warunkową rejestrację na następny semestr oraz stemplowane legitymacje
Zgodnie z regulaminem studiów § 20 dziekan może skreślić z listy studentów, którzy nie uiścili w terminie wymaganej opłaty za studia.
W uzasadnionych przypadkach losowych, na wniosek studenta, Dziekan może przesunąć termin wniesienia opłaty, a Rektor po zaopiniowaniu wniosku przez Dziekana i samorząd studencki może zwolnić studenta z uiszczenia opłaty w całości lub w części.
Opłaty za powtarzanie przedmiotu(ów) lub semestru wnoszone są przed rozpoczęciem semestru, w którym przedmiot (ćwiczenia, laboratoria, seminaria) jest powtarzany. Nie pobiera się opłat za powtarzanie wykładów.
Zwrot wniesionej opłaty za studia, w przypadku rezygnacji ze studiów, może nastąpić na wniosek studenta, tylko w przypadkach losowych, które nastąpiły po rozpoczęciu studiów i uniemożliwiają kontynuowanie nauki. Wysokość kwoty, która podlega zwrotowi zależy od liczby zjazdów, w których student uczestniczył:
Bez podjęcia zajęć, po wypisaniu dokumentów – 75% opłaty za semestr
Udział w 1-3 zjazdach - 50% opłaty za semestr
Udział w ponad 3 zjazdach – nie podlega zwrotowi.
Studenci, którzy uzyskali zezwolenie na powtarzanie przedmiotu (wyjątkowo może dotyczyć studentów I roku), wnoszą opłatę zależną od liczby realizowanych przedmiotów. Studenci przeniesieni na studia zaoczne ze studiów dziennych, wnoszą pełną opłatę za semestr niezależnie od liczby realizowanych przedmiotów w semestrze. Studentom, którzy uzyskali pozwolenie na powtórzenie semestru, po cofnięciu, do opłaty za semestr zalicza się wpłatę wniesioną wcześniej na poczet semestru, który rozpoczęli przed podjęciem decyzji o powtórzeniu semestru.
Sposób postępowania w pozostałych sprawach określa Regulamin Studiów w SGGW z dnia 1.10.2006 r.