Link do naszego fanpage'a Koło Naukowe Rolników SGGW w Warszawie

Studia dla wybitnych!!! <<<Klikini a dowiesz się wiecej :)

W dniu 9 listopada 2017 odbył sie wyjazd do Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego w Straszkowie.  Zwiedzaliśmy  Zakład Nasienny w Kutnie, w tym pokaz zaprawiania i inkrustowania nasion, oraz główną siedzibę firmy w Straszkowie. Zwiedzaliśmy gospodarstwo, plantacje doświadczalne oraz odbył sie panel wykładowy. Po wiecej informacji kliknij tutaj  

W dniu 05 czerwca 2017 r spotkaliśmy się z Panem Maciejem Czajkowskim, który przedstawił nam historię rozwoju gospodarstwa oraz poszczególne etapy konstruowania, budowania i zasady działania agregatów do uprawy pasowej własnej produkcji. Odwiedziliśmy również plantacje buraków cukrowych, pszenicy, kukurydzy, fasoli i grochu i brokuła uprawianych w technologii strip till oraz poletka doświadczalne w technologii orkowej.
Polecamy: uprawapasowa.pl oraz artykuł ,, Warszataty polowe u Pana Macieja Czajkowskiego"

 

 W dniu  28 marca 2017 r o godzinie 17.00 w budynku 37 w auli IV odbyło się  spotkanie z ekspertem BASF z Panem dr Jackiem Lewko . Wykład był poświęcony zwiększeniu efektywności upraw poprzez odpowiednie stosowanie środków ochrony roślin. 

W dniu 24 stycznia 2017 r. w godz. 11:00 - 12:30 (bud. 37 sala 3/78) gośćmi Wydziału Rolnictwa i Biologii w ramach VI Konfrontacji na SGGW „Drogi do AgroSukcesu” byli laureataci konkursu Wzorowy Agroprzedsiębiorca RPTeresa Kośmicka, prezes Spółdzielnia Produkcji Rolnej AGROFIRMA w Skórzewie (woj. wielkopolskie) i  Alicja i Krzysztof Spychalscy, właściciele Gospodarstwa Ogrodniczego w Pikutkowie (woj. kujawsko- pomorskie). kliknij po wiecej info

9 grudnia 2016 roku w budynku 23 odbył sie XLIII Przegląd Dorobku Kół Naukowych SGGW. Nasze koło zaprezentowało jedna prace pt: Nanotechnologia - czy pomoże przetrwa zimę roślinom rzepaku". Tegoroczony przegląd wygrało Koło Naukowe Leśników.

 

W dniu 26.04.2016 odbyło się  kolejne spotkanie organizowane przez Koło Naukowe Rolników. Tym razem naszymi gośćmi będą Dr inż. Dariusz Wyczling oraz Grzegorz Malesiński - główni specjaliści ochrony i nawożenia firmy Procam Polska. Tematem przewodnim była  ochrona i nawożenie pszenicy ozimej oraz rzepaku ozimego.

Kliknij www.youtube.com/watch aby obejrzeć relacje ze spotkania :)

W dniu 19.04 2016 odbyło sie spotkanie  z zarządem Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego w Straszkowie.
Rozmawialiśmy o zagadnieniach hodowli, nasiennictwa i uprawy buraka cukrowego w Polsce, doświadczeniach i praktyce. Dowiedzieliśmy się również ciekawych informacji o otoczkowaniu materiału siewnego nasion różnych gatunków roślin. Poznaliśmy  ofertę przedsiębiorstwa, a także struktury organizacyjne.

W dniu 22.03.2016 odbył się kolejny wykład otwarty z cyklu "Uprawiaj Bez Pługa". Naszymi gośćmi byli przedstawiciele firmy Horsch: Michael Braun i Barbara Dutkowski, którzy w swojej prezentacji przedstawili "Horschowską filozofię bezorkowej uprawy i siewu".  

W dniu 22.01.2016 odbył sie wyjazd na targi Polagra Premiery do Poznania.

 W dniu 15.12.2015 roku (Aula I, bud. 37, godzina 17.15) odbyło się spotkanie  z Maciejem Czajkowskim pt. "Strip-till lekarstwem na satbilne plony". Było to drugie spotkanie zorganizowane przez miesięcznik Bez Pługa oraz KNR SGGW.

W dniu 17.11.2015 roku (Aula I, bud. 37, godzina 17.15) odbyło się spotkanie  z Dr inż. Grzegorzem Wilczokiem pt. "Uprawa bezorkowa - fakty i mity". Było to pierwsze spotkanie z całej serii zaplanowanej przez miesięcznik Bez Pługa oraz KNR SGGW.

 W dniu 25.09.2015 roku firma Procam Polska zorganizowała Centralne Dni Kukurydzy w miejscowości Głębokie k. Gniezna.

Dni pola rozpoczeły się wykładami na temat chorób wirusowych roślin o godzine 10.Następnie oglodaliśmy poletka doświadczalne odmian kukurydzy. O godzine 16 rozpoczeła się biesiada wielkopolska. :)

 

W danich 10.06-11.06 2015 roku odbył się wyjazd Koła Naukowego Rolników.

7 maja 2015 roku o godzinie 16.00 w auli 2 odbyło się spotkanie z absolwentami organizacji studenckich WRiB z okazji jubileuszu 200-lecia kształcenia rolniczego w SGGW. Główne tematy jakie zostały poruszone to :

 

17 kwietnia 2015 roku odbyły się kolejne warsztaty poleowe z firma ProCam. Plan warsztatów jaki został zrealizowany:

- tematyczny – produktowy – sygnalizacyjny wykład  poprowadzony przez Pana Bromirskiego + ćwiczeniówka czyli co można znaleźć w czerpaku i identyfikacja chwastów, szczególnie 1 liściennych ·

- Wykład o nawożeniu makro mikroelementowym  poporowadzony  przez Pana Grzegorza Maleśińskiego

- Pola w Radostowowie – pierwsze zabiegi, ocena przezimowania; identyfikacja problemów fitosanitarnych i nawożenie.

Wiecej informacji oraz film z warsztatów na stronie ProCam.

9 kwietnia 2015 roku o godzinie 16:15 w Auli III bud. 37 odbyło sie spotkanie z redaktorem naczelnym miesięcznika ,,Nowoczesna Uprawa" - Panem Mirosławem Dreczką. Temate spotkania były : "Wybrane rozwiązania niosące przełom w nowoczesnej agrotechnice roślin uprawnych – rzeczywiste i sfingowane.

Tegoroczny XLI Przegląd Dorobku Kół Naukowych odbył  się 12 grudnia 2014 roku w budynku 34. Organizatorem było Koło Naukowe Leśników. Nasze koło wystawiło 3 prace, z czego dwie uzyskało wyróżnienia:

W dniach 13-14-15 listopada 2014 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja  uniwersytetów należących do EuroLeague for Life Sciences (ELLS) . Nasze Koło Naukowe  reprezentował Michał Pędrak. Przedstawił on pracę w postaci posteru pt:: "The effect of L-DOPA on the root growth seedlings of tomato (Lycopersicon esculentum)"

 

4 listopada 2014 roku Koło Naukowe Rolników  było jednym z organizatorów premiery gry Farming Simulator 15.

 

W dniu 25.10.2014 odbyły sie kolejne warsztaty szkoleniowe Procam. Zrealizowy został anstępujący program warsztatów : 

 

 

W dniach 27-29.05.2014 odbył się wyjazd na warsztaty szkoleniowe PROCAM w Radostowie.

                          

           

 

W dnaich 15-16 maja 2014 roku odbyła się XIX Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych we Wrocławiu.

Nasze Koło Naukowe reprezentowały 2 osoby : Michał Pędrak z pracą pt: ,,Efekt działania L-DOPA na wzrost korzeni siewek pomidora " która zajęła 1 miesjsce w sekcji agrotechnika oraz Magdalena Kuźmicka z pracą pt:,, Relacje antagonistyczne w świecie mikroorganizmów: Phytophora infestans vs. Epiphytic bakteria" która zajęła 2 miesjsce w sekcji  ekologii i ochrony środowiska. Serdecznie gratulujemy !!!     

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 06.02.2014

06.02.2014 Związek Młodzieży Wiejskiej wraz z Kołem Naukowym Rolników SGGW zorganizował wojewódzkie eliminacje do finału krajowego XXXII Olimpiady Młodych Producenów Rolnych. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch etapach - pisemny test oraz odpowiedź ustna przed komisją specjalistów, złożoną z poszczególnych dziedzin wiedzy rolniczej.
Do finału krajowego, zgodnie z regulaminem Olimpiady, awansowało pięciu uczestników Arkadiusz Wilkowski, Maciej Chlebowski, Łukasz Krupiński, Mateusz Tołłoczko i Karol Chmielewski. Gratulujemy!!!

 

„Drogi do AgroSukcesu” na Wydziale Rolnictwa i Biologii

 

W dniu 22 stycznia 2014 r. w ramach IV Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu”  gościliśmy na naszym Wydziale utytułowanych rolników – laureatów konkursu Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga. Byli  nimi:

     Spotkanie poprowadził red. Henryk Piekut.

 

 8 stycznia 2014 roku odbyło się spotkanie z dr Wojciechem Galińskim, który bierze udział w negocjacjach międzynarodowych (m.in. ONZ) dotyczących planowania polityki klimatycznej.

 

  13 grudnia 2013 roku odbył się XL Przegląd Dorobku Kół Naukowych.
Nasze koło wystawiło 5 prac w tym 2 zostały wyróżnione:

Gratulujemy!!

                            

 

 We wtorek 10.12.2013 w sali Rad Wydziału godz.16 odbyło się spotkanie Koła Naukowego Rolników , naszym gościem był Jędrzej Pytkowski Development Manager BELCHIM CROP PROTECTION Tematyka spotkania jaka była prezentowana to: "Innowacyjne rozwiązania w ochronie rzepaku i kukurydzy przed chwastami"

 

 Warsztaty "Stwórz sam GMO" zakończone!
6.12.2013 zakończyliśmy cykl spotkań dotyczących transformacji roślin. Ostatecznie, bo dwunastu godzinach pracy udało nam się "zobaczyć" zmodyfikowane tkanki. Wyniki naszych działań: zdjęcie żelu po łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) :)